הליצנים המקצועיים

0
1488
הליצנים המקצועיים

החלטתם שלמסיבת יום ההולדת של בנכם הקטן שחוגג 5 שנים, תזמינו ליצן שיפעיל את כל הילדים. חיפשתם אחרי ליצנים שונים באינטרנט וגיליתם שיש מגוון רחב של ליצנים מסוגים שונים. אתם לא ממש מכירים ויודעים מיהו ליצן טוב ומי לא, אז מה עושים? הנה לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור ליצן מקצועי שזוהי עבודתו והוא מומחה בתחום ומנוסה בהעברת הפעלות לילדים:

  1. טיפ חשוב ראשון הוא מידת התאמתו של ליצן מזמר לאירוע ולקהל שמולו. אם אתם משפחה מסורתית והזמנתם ליצן, חשוב שיתאים את עצמו ואת ההפעלות לקהל המסורתי-דתי ובהתאם יהיו גם השירים והמשחקים במסיבה. הליצן שאתם מזמינים אמור להתאים את עצמו לכל סוג אירוע שתעשו, אם הוא בתוך הבית או בגינה ציבורית וכן להתאים את עצמו לקהל המוזמנים, מאפייניהם והגיל הממוצע של אותו קהל.
  2. עדכני וטרנדי – בעולם שלנו שמושתת המון על אינטרנט, טלוויזיה וקולנוע, משתנים הטרנדים הלוהטים מדי יום. מה שילדים אהבו אתמול מחר הם לא יאהבו יותר ומה שהיה אין במסיבה הקודמת של ילד מהגן כעת זה כבר נראה מיושן. ליצן שלוקח את העבודה שלו בצורה מקצועית מתעדכן בטרנדים החמים על בסיס יומי. חשוב שהליצן או הליצנית יהיו מעודכנים בכל סדרות האנימציה וסדרות הילדים העדכניות בטלוויזיה, חשוב שיידע מה אהוב עליהם באינטרנט, שישלוט במושגים ששולטים בעולמם של הילדים, שיידע מיהם כוכבי הילדים העכשוויים ומיהם גיבורי התרבות שלהם. חשוב שיידע את שירי הילדים החדשים ובכלל זה את מגוון הפסטיבלים כגון הפסטיגל, מותק של פסטיבל ופסטיבל הילדים, שכן הילדים ירצו לשיר את השירים הללו.
  3. הופעה חיצונית. אחד הדברים החשובים ביותר בהפיכתו של ליצן מליצן חובבן לליצן מקצועי או ליצן פנטומימאי הוא כל עניין ההופעה של הליצן. ליצן הוא ליצן עם כל המשתמע מכך, איפור בפנים, תלבושת ליצן, תפאורה מתאימה, פרסים ואביזרים, בובות ענק, בלונים, מערכת מוסיקה ועוד… על מנת להיות ייחודי ומובדל מאחרים רצוי שתהיה לו לליצן תלבושת שייחודית רק לו ושתגרום לילדים לזהות אותו על פיה. שיווק הליצן, שמו ותדמיתו כ”מותג”, הוא מה שמבדיל בין ליצן חובבן לליצן מקצוען. בנוסף, כמובן חשובה מאוד ההפעלה ורצוי שתהיה מקורית, מצחיקה ושובבה.
  4. סבלנות ואהבה – זהו ללא ספק הטיפ החשוב ביותר בבחירתו של ליצן מקצועי למסיבת יום ההולדת של ילדכם. כל מי שמתעסק במקצוע הליצנות צריך להיות בעל אהבה עצומה למקצוע ובעל נתינה אינסופית ואהבה לאנשים ורצון עז לשמח אותם. ליצן מקצועי צריך להיות בעל סבלנות רבה לצרכיהם של הילדים במסיבה וגם לבקשותיהם של ההורים. הוא צריך לשדר חמימות, שמחה ועליזות לילדים ולנהוג בהם בכבוד.

להיות ליצן זו עבודה מהנה ומספקת אך חשוב שכאשר אתם בוחרים את הליצן שיגיע למסיבה שלכם, הוא יעשה את עבודתו נאמנה, מכל הלב, ובאהבה למקצוע המבורך והמשמח הזה. מזל טוב.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here