אטרקציות בירושלים

0
1430
אטרקציות בירושלים

עיר הבירה של מדינתנו הקטנה מציעה שלל אפשרויות בילוי מיוחדות, ביניהן ניתן למצוא כמה אטרקציות בירושלים שאסור לפספס. ירושלים נחשבת לעיר קדושה עבור מספר דתות שונות, כך שניתן לומר כי היא אחת מבין הערים המתויירות ביותר בארץ. העיר מציעה לכל מבקריה אינספור אפשרויות בילוי המיועדות לכל הגילאים – ילדים, משפחות, זוגות, צעירים, מבוגרים ועוד. מבין מבחר הפעילויות המהנות ביותר, מומלץ לא לפספס כמה אטרקציות בולטות במיוחד:

סיור חוויתי בעיר העתיקה

העיר העתיקה בירושלים מחולקת לארבעה רבעים – מוסלמי, יהודי, נוצרי וארמני. בכל רובע ניתן למצוא מאפיינים שונים המספרים את סיפורה של כל דת, ומעניקים הצצה אל תקופה קדומה וחשובה שהתרחשה בעבר. מבנה עיר העתיקה נשמר באופן מוקפד על ידי העירייה, כך שניתן לראות מבנים וסמטאות רבים שנשתמרו בצורה אותנטית עוד מתקופות קודמות. סיור בעיר העתיקה כולל מספר רב של מקומות מרתקים כמו הכותל המערבי, כנסיות ומסגדים, קבר דוד, שער יפו ועוד.

היכרות עם אתרי מורשת היסטוריים בעיר הקדושה

בירושלים קיימים מספר אתרי מורשת מיוחדים שמספרים סיפור מרתק ומיוחד על ההיסטוריה של העיר. אחד מאתרים אלו הוא טחנת הרוח הממוקמת במשכנות שאננים. זוהי תחנה שנבנתה על ידי משה מונטיפיורי בתקופת המאה ה-19, ובשנת 2012 היא שוחזרה במדויק כדי להעניק למבקרים הצצה אל ההיסטוריה שלה.

אתר נוסף היסטורי המציין את הקרבות שהתרחשו במהלך מלחמת העצמאות, הוא גבעת הקסטל בדרך לירושלים. בגבעה זו ניתן לצפות בסיפור הלחימה על ידי מופע או-קולי, וגם ליהנות מכמה מתקנים ומשחקים לימודיים המספרים על המקום בצורה ייחודית וחינוכית.

טיולי סאגווי ברחבי העיר

ירושלים היא עיר גדולה במיוחד המציעה מספר רב של פעילויות שונות, כדי להספיק להגיע לכמה שיותר מקומות ואטרקציות בעיר הזו מומלץ לנסות אטרקציה מדהימה לילדים ולמבוגרים כאחד הכוללת את הסאגווי. זהו כלי תחבורה קטן המזכיר קורקינט ממונע, באמצעותו ניתן לטייל ברחבי העיר בנוחות ובמהירות ולהגיע לתחנות ומקומות רבים במהלך הסיור בעיר. מומלץ לבחור טיול סאגווי בליווי מדריך מקצועי שיידע לכוון אתכם למקומות השווים ביותר בעיר, או לחילופין להצטייד במפה עדכנית של האזור ולסמן מבעוד מועד את המקומות בהם תרצו לבקר.

חוויה קולינרית בלתי נשכחת

תרבות האוכל בירושלים מגוונת במיוחד, ומציעה מגוון מקומות איכותיים ונעימים לאכול בהם. כיוון שבעיר מתגוררת אוכלוסייה מגוונת הכוללת תרבויות שונות, ניתן למצוא מטבחים ומאכלים מכל הסגנונות כמו המטבח הערבי, לבנוני, כורדי, מרוקאי, יווני ועוד.  כדי לחוות כמה שיותר מהטעמים המיוחדים של כל תרבות, מומלץ להגיע אל שוק מחנה יהודה בעיר ולעשות סיור טעימות בין דוכני האוכל במקום. יחד עם קולות וריחות השוק האותנטיים, חוויית האוכל במקום תהיה הרבה יותר מהנה וטעימה. לאלו המעדיפים לאכול במסעדה ולא בדוכן, ניתן למצוא מבחר מסעדות מצוינות הפרושות בפאתי השוק המציעות מגוון מאכלים אותנטיים ומסורתיים בהתאם לאופי המסעדה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here